Ziņas Uz sarakstu

Sadarbībā ar Latvijas Pastu klajā nākusi pastmarka ar mazo ērgli

Latvijas Pasts sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu izdevis jaunu pastmarku, uz kuras redzams īpaši aizsargājams putns – mazais ērglis. Latvijai šis putns ir īpašs, jo tieši mūsu valstī ligzdo aptuveni piektā daļa pasaules mazo ērgļu populācijas.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notika 2019. gada 16. augustā, Rīgas 10. pasta nodaļā, Elizabetes ielā 41/42, no plkst.8 līdz 20. Turpat arī notika pastmarkas prezentācija, kurā piedalījās Latvijas Pasta pārstāvji un LIFE AQPOM projekta vadītājs Jānis Ķuze.

Pastmarka Mazais ērglis izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,78, kas atbilst A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz Eiropas Savienības valstīm. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas, aploksnes un pirmās dienas zīmoga dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

“Latvijas Pasts savos filatēlijas izdevumos vienmēr izcēlis Latvijas dabas, vēstures un kultūras vērtības, ar kurām lepoties un par kurām atgādināt ne tikai sev pašiem, bet arī visai pārējai pasaulei – jo tieši pastmarkas uz pasta sūtījumiem apceļo visdažādākās valstis. Pastmarka ar mazo ērgli būs vēl viens Latvijas vēstnesis, vēlreiz pastāstot par šo īpašo un aizsargājamo putnu,” uzsver Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs.

Savukārt Latvijas Dabas fonda direktors Ģirts Strazdiņš skaidro: “Mazais ērglis ir putns, ar ko Latvija var lepoties Eiropas un pat globālā mērogā, jo pie mums ligzdo aptuveni piektā daļa visas pasaules mazo ērgļu. Tāpēc ceram, ka šī pastmarka būs skaists atgādinājums par mazo ērgli kā Latvijas lepnumu un par mūsu kopīgo pienākumu saudzēt un aizsargāt šo sugu. Latvijas Dabas fonds patiesi priecājas par sadarbību ar Latvijas Pastu Latvijas aizsargājamo sugu stāsta vēstīšanā Latvijā un pasaulē.”