Ziņas Visas ziņas

Darbi turpinās. Tiekamies ar uzraudzības grupu.
07.07.2017
Darbi turpinās. Tiekamies ar uzraudzības grupu.
Mazā ērgļa aizsardzības projekts, kura ietvaros Latvijā nonāks ievērojams LIFE+ programmas finansējums, ir nacionāli nozīmīgs sugas saglabāšanai Latvijā, un tajā paredzēti vērienīgi darbi. Lai varētu sekmīgi īstenot projektu, ir svarīgi nodrošināt informācijas apmaiņu un sadarbību starp projekta īstenotājiem un valsts institūcijām.
Sākts darbs pie mazā ērgļa aizsardzības Latvijā
01.06.2017
Sākts darbs pie mazā ērgļa aizsardzības Latvijā
Latvijā ligzdo gandrīz puse no visiem Eiropas mazajiem ērgļiem un teju viena piektā daļa no visas pasaules populācijas. Taču kopš 2000. gada šo aizsargājamo putnu skaits Latvijā sarucis par vismaz 15%, un šis samazinājums apdraud mazā ērgļa pastāvēšanu visas Eiropas mērogā. Galvenie iemesli ir mazā ērgļa barošanās vietu un dzīvesvietu izzušana, ko sekmē intensīvā lauksaimniecība un mežsaimniecība. Tāpēc Latvijas Dabas fonds kopā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību, SIA Tīravoti un filmu studiju ELM Media sākuši īstenot vērienīgu projektu mazā ērgļa aizsardzībai. Projekta mērķis ir četru gadu laikā nostiprināt mazā ērgļa aizsardzību Latvijā, kā arī veicināt izpratni par sugu aizsardzības nozīmi kopumā. Projekta finansētāji ir Eiropas Savienības LIFE+ programma un Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija.

Dienasgrāmata Arhīvs

Andris Dekants
LOB aktivitāšu koordinators
19.06.2017. 12:28
Kā eksperti atrod mazā ērgļa ligzdas? Viens no projekta uzdevumiem ir atrast jaunas mazā ērgļa ligzdvietas Latvijā. Ko tas īsti nozīmē – atrast ligzdu? Kā mēs to darām? Ligzdas atrašana ir darbs, kas prasa laiku un pacietību, kā arī labi uztrenētas putnu eksperta prasmes – spēju atšķirt mazo ērgli pēc silueta lidojumā vai saklausīt tā klaigāšanu starp citu putnu balsīm.
Lasīt vairāk
Maija Medne
Zālāju eksperte
20.05.2017. 00:00
20. maijs Karstā tukšā diena Beidzot gada siltākā diena un kārtējo reizi dodos dabā pārbaudīt teritorijas dabas parkā Kuja, kur varētu projekta ietvaros atjaunot mazā ērgļa barošanās vietas un no krūmiem atbrīvot kādreizējās parkveida pļavas. Šodien plānā apskatīt pļavas Kujas upes krastā, kur kartēs parādās dižkoki.
Lasīt vairāk

Dienasgrāmata

Arhīvs
Andris Dekants
LOB aktivitāšu koordinators
20 May
20.05.2017. 00:00
ss20. maijs Karstā tukšā diena Beidzot gada siltākā diena un kārtējo reizi dodos dabā pārbaudīt teritorijas dabas parkā Kuja, kur varētu projekta ietvaros atjaunot mazā ērgļa barošanās vietas un no krūmiem atbrīvot kādreizējās parkveida pļavas. Šodien plānā apskatīt pļavas Kujas upes krastā, kur kartēs parādās dižkoki.
Lasīt vairāk
19 Jun
19.06.2017. 12:28
ssKā eksperti atrod mazā ērgļa ligzdas? Viens no projekta uzdevumiem ir atrast jaunas mazā ērgļa ligzdvietas Latvijā. Ko tas īsti nozīmē – atrast ligzdu? Kā mēs to darām? Ligzdas atrašana ir darbs, kas prasa laiku un pacietību, kā arī labi uztrenētas putnu eksperta prasmes – spēju atšķirt mazo ērgli pēc silueta lidojumā vai saklausīt tā klaigāšanu starp citu putnu balsīm.
Lasīt vairāk

Tiešraide

2018. gada vasarā paredzēts uzstādīt tiešraides kameras pie divām mazā ērgļa ligzdām, kas ļaus vērot putnu dzīvi un sekot līdzi tam, vai novērotajiem pāriem veiksies ar jaunās paaudzes radīšanu.  Kameru iegūtie dati var būt noderīgi ornitologiem, lai labāk izprastu mazā ērgļa ligzdošanas uzvedību.

Šobrīd mazo ērgļu dzīvi var vērot AS “Latvijas valsts meži” uzstādītajās kamerās:

www.lvm.lv/sabiedribai/web-kameras 

Zemes īpašniekiem

Kā atpazīt mazo ērgli un ligzdu?
3 galvenās pazīmes
Vidēja auguma, spārnu izpletums ap 150 cm
Vidēja auguma, spārnu izpletums ap 150 cm
Gari, plati spārni ar stūrainiem galiem
Gari, plati spārni ar stūrainiem galiem
Brūns spalvu tērps
Brūns spalvu tērps
Kā rīkoties
1
Nofotogrāfē ligzdu un tās atrašānās vietu
2
Nosaki ligzdas atrašānās vietu ar precīzām koordinātēm
3
Aizpildi pieteikuma formu

Ziņo par mazā ērgļa ligzdu savā īpašumā

Ligzdas vieta – sīks apraksts vai koordinātas, vai saite uz www.balticmaps.eu 

Ziņot par ligzdu var arī – www.dabasdati.lv 

Paldies, jūsu ziņa nosūtīta veiksmīgi!